یکی از تفریحات من توی اوقات فراغتم ، دیدن عکس پروفایل هایی از افرادی هست که زیر پست های محبوبم کامنت گذاشتند . سعی می کنم شخصیت افراد رو با کامنت ها و عکسشون مقایسه کنم و در اکثر مواقع ، متعجب می شم از دیدن اینهمه بیمار مجازی ! که جنبه ی بیماریشون رو پشت عکس های خانوادگی و حتی فلسفی پنهان کردند . جدا از این جنبه ی شخصیتی افراد ، چیزی که نظرم رو به شدت جلب می کنه ، نحوه ی پوشش و تمیزی افراد هست . عکس هایی رو می بینم که شخصیت عکس ، با کفش خاکی و لباس ناهمگون و موهای پریشون و ته ریش نامرتبی جلوی دوربین ژست گرفته ... یا با رکابی و شلوارک روی فرش خونه ی ش لم داده و نمای مبل های استیل و آشپزخونه و حتی دکور ظرف و ظروف که با نور های مهتابی تزئین شده ، به شدت توی ذوف می زنه . یا شخصیت عکس ، چمباتمه زده کنار منقل جوجه کباب در حالی که دمپایی آبی رنگی پا کرده و دهنش ظرفیت لقمه ی بزرگش رو نداره و هزاران مدل دیگه . ناخودآگاه تصورات دیگه ایی از این نوع شخصیت ها توی ذهنم نقش می بنده و حالمو دگرگون میکنه . هیچ ایده ایی برای این نوع اکانت های عمومی که عکس های شخصی رو توی خودش جا داده ندارم . اما این رو می دونم که هیچوقت نمیتونم خودم رو کنار چنین شخصیت هایی برای ادامه ی زندگی ببینم . به تفاوت شخصیت ها فکر می کنم و به تفاوت سلایق . به اینکه هنوز وجود دارند خانم هایی که از آقایون نامرتب و باری به هر جهت خوششون بیاد . یا آقایونی که از خانوم هایی با آرایش های آنچنانی و موها یا دندون های زرد ...

* لطفا قبل از یادگرفتن اسم همه ی ماشین های دنیا یا لوازم آرایشی ها ، قیمت دلار و نرخ طلا ، کمی درباره ی بهداشت و نحوه ی صحیح پوشش و آرایش و پیرایش اطلاعات کسب کنیم .
* آقایون محترم لطفا هر بار که جهت اصلاح به آرایشگاه میرید ، به آرایشگر محترمتون درباره ی اصلاح خط موی پشت سرتون تذکر بدید ( مخصوصا اگر راننده ی آژانس و تاکسی هستید )
* لطفا اگر از دئودورانت یا ادکلن استفاده نمی کنید ، حداقل لباس های زیرتون رو هر روز بشوئید ...
* با مسواک غریبه نباشید .

پ.نوشت : مسئله ایی که هست ، اینه که توصیفاتی که من کردم از افرادی نبود که خودشون رو از دیگران پنهان کنند ! همه ی عکس ها از پیج های عمومی با تعداد فالوور های بالا بود و یا از افرادی که پستی در جامعه دارند و با اکثریت در ارتباط هستند . بنابراین خواه ناخواه با ظاهر شدن با این وضع در جامعه حق نظر دادن رو به من نوعی دادند ! ... و نکته ی دیگه این هست که بله ، من مبتلا به نوعی وسواس در زمینه ی بهداشت هستم و هیچ وقت نمیتونم این نوع مشکلات رو بپذیرم حتی اگر توجیح منطقی داشته باشه .